Ses Geçirmez Kapı

Ses Geçirmez Kapı: Günümüzde insanların en çok rahatsız olduğu şeylerin başında gürültü gelmektedir. Büyük şehirlerin gittikçe daha da fazla kalabalıklaşması, araba kornaları, cafe ve bar gibi mekanların gürültüleri insanları rahatsız etmektedir. Gürültü kirliliği olarak adlandırılan bu durum, teknolojinin gün geçtikçe gelişmesi ile çok fazla bir problem teşkil etmemeye başlamıştır. Ses izolasyonu konusunda geliştirilen çözümler insanların gürültüden rahatsız olmasını minimuma indirmeye başlamıştır.

Ses Geçirmez Kapı Özellikleri

Ses yalıtımı için son teknoloji ile üretilen akustik kapılarda böyledir. Evlerden otellere, ses kayıt stüdyolarından cafe ve bar gibi mekanlara kadar hemen hemen her yerde kullanılan akustik kapılar ile gürültü derdinize bir son verebilirsiniz. Kullanacağınız mekanın özelliklerine ve ses frekansına göre değişen modelleriyle akustik kapı, ses yalıtımı yapılacak yüzeyin arkasına ve iç mekana bakan tarafına yapılmak üzere iki çeşittir.

Yanmaz özellikli bu ses yalıtım malzemesi ile hem ses konusunda yalıtım sağlayabilir. Hem de olası bir yangın tehlikesinde, uygulanan mekanı korumuş olursunuz. Siz de ses yalıtım sorununuza dekoratif çözümler arıyorsanız ses geçirmez kapıları tercih edebilirsiniz.

[irp posts=”4929″ name=”Ses Yalıtımlı Kapı”]

Ses Geçirmez Kapı Kullanım Alanları

Akustik kapı sistemleri genellikle 30 mm ile 50 mm kalınlıkları arasında farklı kenar profillerine uygun olarak üretiliyor. Ayrıca ses yalıtım malzemeleriyle kaplanmış olan akustik kapıların piyasa içerisinde çok daha tercih edilir durumda olduğunu söylemek mümkün. Hem renklerinin seçilebilir olması hem de geniş olarak üretilen akustik ürünlerinin olması bu durumu tetiklemektedir. Bulunan ortam içerisinde ki ses sorunlarının ya da sıkıntılarının çözülmesi konusunda en iyi performansı akustik kapılardan alabileceğinizi söyleyebiliriz. Peki nerede daha sık kullanılıyor? Akustik kapılar daha çok müzik odalarında, stüdyo ve ses kayıt odalarında istenirse sinema salonlarında ve tiyatro salonlarında kullanılabiliyor. Bunun yanında hastane içlerinde, klinik içerisinde, medikal saha içeren bölümlerde, yoğun bakım katlarında, hasta bekleme ve konferans salonlarında kullanıldığını görebilmekteyiz.

Bu bölgeler içerisinde kullanılıyor olmasının en büyük sebeplerinden biride yanmayan bir özelliğe sahip olmasıdır. Evet yanlış duymadınız, akustik kapıların alev almayan ve dolayısıyla da yanmayan özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca akustik kapıların yaşların bakıldığı bakım evleri içerisinde, hemşire polis ve askerlerin kaldığı lojman evlerinde, sağlıklı yaşam ile masaj merkezleri içerisinde ve kreş ile ana okullarının içerisinde de sık bir şekilde kullanılıyor olmaktadır. Sizde bu ürüne sahip olmayı ve yaşamakta olduğunuz problemleri akustik kumaş kaplamalı olan akustik panelleri ile çözebileceğinizi düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Sizlere akustik kapı üretimi ve montaj kısmında en iyi fiyatlar ile en iyi hizmetleri verecek olan firma olarak karşınızda bulunuyoruz. Hepsi ve daha fazlası için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.