Akustik Kapı Montajı Nasıl Yapılır?

Akustik kapılar gerek dış iskeleti, gerekse iç dolgu malzemesi olarak diğer kapılardan farklıdır. Fakat kapıların montajı standart bir panel kapıların montajı ile aynıdır.  Son dönemlerde sadece toplu alanlarda değil aynı zamanda yüksek ofis ve iş merkezlerinde de tercih edilmektedir. Yankı, ses ve ekonun oluşmasını engellemek için bu alanda kullanılacak kapıların da akustik panel ile kaplanması gereklidir. Akustik panelin yapıldığı her alanda giriş ve çıkış kapılarının da bu panel ile oluşturulan kapılar kullanılmalıdır.

[irp posts=”4924″ name=”Akustik Panel Kapı”]

 Akustik Ses Yalıtım Kapı

Adı ise bu sayede akustik kapılarına ulaşıyor. Yani ses yalıtımı konusunda kullanılan akustik paneller bu kapılar ile birleştirilince çok daha iyi bir ses yalıtım ürünü olarak elde ediliyor. Bunun yanında insanlar panellerin çok daha renkli görüntülerinin de bulunabileceğini düşündükleri için akustik kapılarını daha çok tercih ediyor. Ayrıca akustik paneller için hazırlanan kapılar da paneller gibi istenilen boyutlar içerisinde üretilmektedir. Akustik panellerin yüzeyini kaplamakta olan kapıların bir diğer özelliklerinden biri de dayanıklı malzemelerden olmasıdır. Bu kapılar dayanaklı olmasından dolayı akustik panellerin zarar görmesini engeller ve aşınması konusunda büyük bir koruma kalkanı olarak görev yapar. Peki akustik ses yalıtımı için hazırlanan kapılardan elde edilmiş akustik kapı nerelerde kullanılır? Bu şekilde hazırlanan ses yalıtım panelleri daha çok enstrüman ile çalgı odalarında, prova yapılan salonlarda, evlerin ya da sinema salonlarının salon kısımlarında, stüdyoların iç kısımlarında, ses kaydı yapılan odaların özellikle iç ve dış kısımlarında, müzik odalarında ve bateri çalışması yapılan odalarda daha çok kullanılmaktadır. Çünkü özellikle saymış olduğumuz bu mekanlar da akustik ses düzeyi ve ses yalıtımı oldukça önemli bir yere sahiptir. Bundan dolayı da akustik panelleri için özel üretilmiş olan kapılara akustik ses yalıtım kapıları da denmektedir. Akustik kapıların yardımıyla elde edilen akustik kapı kaplamalı olan paneller ses yalıtımı konusunda çok etkili bir yöntemdir. Öyle ki ortam içerisinde bulunacak olan ses önce kulağımıza gelmez ve bu paneller yardımıyla bir süre hava dolaşır. Hava dolaşma esnasında sesler distorsion denile bir kırılma yaşar ve çok daha temiz bir hale gelir. Buda içeride bulanan sesin insanlara çok daha düzgün ve rahatsız etmeyecek bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Akustik ses yalıtım kapıı ile hazırlamış olan ses yalıtım panellerine firmamız aracılığıyla sahip olabilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Evlerinizin, iş yerlerinizin, toplantı salonlarının, hastanelerin ve daha birçok yerin akustik kapı ile döşemelerini yapabiliriz. Ayrıca paneller üzerinde kullanılacak olan akustik kapı renklerini de sizler belirleyebilirsiniz ve bizler sizlerin isteklerine göre renklerini hazırlayabiliriz. Akustik ses yalıtım kapı, akustik ses yalıtım sistemleri ve panelleri hakkında merak ettiğiniz diğer konular hakkında İnternet sitemiz aracılığı ile en iyi bilgilere sahip olmanızda mümkün.

Akustik Kapı Görselleri: