Akustik Kapı Sistemlerinin Özellikleri

Akustik Kapı: Ses yalıtımlı odalarda dahi bileşim yerlerinden sesin ilerlemesi mümkün olmaktadır. Kapı, odanın geri kalanıyla aynı akustik gereklilikleri karşılamıyorsa, ses kolayca içinden bitişik alanlara geçer.  İşte tam bu noktada ses yalıtımlı kapılar devreye giriyor.  Akustik kapılar sızdırmazlık sistemleri ile donatıldığında, gürültüyü tutar ve kontrol altına alır.

Devamını Oku

Akustik Kapı Montajı Nasıl Yapılır?

Akustik kapılar gerek dış iskeleti, gerekse iç dolgu malzemesi olarak diğer kapılardan farklıdır. Fakat kapıların montajı standart bir panel kapıların montajı ile aynıdır.  Son dönemlerde sadece toplu alanlarda değil aynı zamanda yüksek ofis ve iş merkezlerinde de tercih edilmektedir. Yankı, ses ve ekonun oluşmasını engellemek için bu alanda kullanılacak kapıların da

Devamını Oku

Akustik Kapı Nerelerde Kullanılır?

Akustik kapılar bir çok farklı renk ve ölçüde tasarlandığından farklı yapı ve konseptlere uygundur. Uygulama alanları oldukça geniştir. Genel olarak stüdyolarda, kayıt ve reji odalarında, müzik odalarında, sinema salonlarında, konferans ve seminer salonlarında, hastane ve otel odalarında, iç mekanlarda ve dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Devamını Oku

Akustik Kapı Nedir?

Akustik kapı, ön ve arka tarafı akustik panel ile kaplanmış ve sesi engelleyen kapılardır. Özel malzemelerden üretilmektedir. Ses izolasyonu sağlayan kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Akustik panel yapılan kongre merkezleri, sinema salonları, tiyatro, ses kayıt stüdyoları, radyo ve televizyon stüdyolarında sesin tamamen engellenmesi için bu alanların kapılarının da 

Devamını Oku

Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger: Ses yalıtımında oldukça sık tercih edilen ve bir çok alanda etkili ses yalıtımı ve akustik düzenlemede kullanılan bir üründür. Geometrik formu sayesinde uygulandığı alanlarda estetik bir görünüm sağlar. Ürünün ses yalıtımı yanı sıra alev almaz ve yanmazlık özellikleri de bulunmaktadır. Bu sayede hem ses yalıtımı hemde yangına karşı bir yalıtım sağlanmış olunur.

Akustik Sünger Montaj ve Uygulama

Ürünün uygulanması son derece basittir. Uygulamak istediğiniz alanın ölçülerinde süngeri ebatlanmalıdır. Daha sonra süngerin arka kısmına yapıştırıcı sürülür. Bu noktada uygulanacak alan ve süngere eşit yapıştırıcı sürülmesini tavsiye ediyoruz. Yapıştırıcı sürülmüş sünger uygulanacak alana yerleştirilir. Ürünün montajında bu kolay üç adım izlenmelidir.

Ses yalıtım malzemeler hakkında ayrıntılı bilgi ve fiyat listesini öğrenmek için 0 (216) 487 00 61‘den bize ulaşabilirsiniz.

AAC-2 LUX Model Akustik Ses Geçirmez Kapı

AAC-2 LUX Model Akustik Kapı: AAC-1 modelinde olduğu gibi bu kapı modelimizde ortam akustiği sağlamakta etkili bir üründür. Aynı zamanda sesin içeriye ve dışarıya çıkması engellemektedir. Kapının contalı fitilleri sayesinde mükemmel sızdırmazlık sağlar.

AAC-2 LUX Model Akustik Kapı Özellikleri

Akustik kapılarda kullandığımız standart 30 mm melamin süngere ek olarak ağır ses bariyeri kullandığımız bu model de ses değerleri 55 dB’e kadar düşmektedir. Buda oldukça etkili bir yalıtım demektir.

[irp posts=”286″ name=”AAC-1 Model Akustik Ses Geçirmez Kapı”]

Bu model iç mekanlar için üretilmiş olup kahverengi bir görünüme sahiptir. Standart tek kanat bir kapı ile aynı ölçülerde ve görünümde olsa da ses yalıtımında normal bir kapıdan kat kat etkilidir.

Model Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

AAC-1 Model Akustik Ses Geçirmez Kapı

AAC-1 Model Akustik Kapı: Akustik kapılar bir çok farklı mekanda kullanılan ve oldukça tercih edilen kapı sistemlerinden bir tanesidir. Sesin mekana girmesini ve mekandaki sesin dışarıya çıkmasını engeller. Aynı zamanda ortam akustiğinin sağlanmasına da yardımcı olur.

AAC-1 Model Akustik Kapı Özellikleri

AAC Model akustik kapılar iç mekan için ürettiğimiz kapı sistemlerinden bir tanesidir. Siyah görünümü sayesinde alışa gelmiş beyaz kapılara kıyasla son derece estetiktir. Kapının üretiminde kullandığımız tüm ürünler 1. sınıf malzemelerdir.

[irp posts=”248″ name=”Akustik Kapı Sistemlerinin Özellikleri”]

Bu malzemeler ses yalıtımında etkin olarak kullanılan melamin esaslı süngerler ve bariyerlerdir. Kapının dış kısımına gelecek olursak buralarda da kapı fitilleri ve özel üretilmiş olan kilit ve kitler kullanılmıştır. Fitiller yalıtım için ideal contalı sistemdir.

Model Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin: 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Okul Akustik Panel Projesi

Okul Akustik Panel Projesi: Koz-yatağında bir ilk okula uygulamasını yaptığımız akustik panel projemizde püskürtme ipeksi boya kaplı basotect paneller kullanılmıştır. Bunun yanı sıra panellere farklı ebatlarda imal edilerek görsel açıdan estetik bir görünüm kazandırdık. Paneller sayesinde gürültü en az seviyeye inmekte ve ortam akustiği sağlanmaktadır. Bu projenin tasarımı mimar GÜROL BARONCELLI SAĞIROĞLU‘na aittir.

Projede Kullanılan Ses Yalıtım Malzemeleri

Basotect Panel: Melamin foam adı verilen basotect melamin köpükten elde edilmiş açık hücreli akustik süngerin ağır ses bariyeri lamine edilmiş modelidir. Akustik ses kalitesi artırımı sağlanmak istenilen ortamlarda aynı zamanda ses yalıtımı da gerekli ise bariyerli modeli tercih edilmelidir.

[irp posts=”220″ name=”Konferans Salonu Akustik Panel Projesi”]

Okul Akustik Panel Projelerimiz İçin Ayrıntılı Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Konferans Salonu Akustik Panel Projesi

Akustik Panel Projesi: Uygulama da 60 *120 cm ölçülerinde akustik panel, ses yalıtımlı kapı, akustik halı ve asma tavan malzemeleri kullanılmıştır. Müşterimizin isteği üzerine isim ve adres paylaşamadığımız bu konferans salonunun anahtar teslim olarak teslim edilmiştir. Dış etmenlerden duyulabilecek tüm gürültü minimalize edilmiş ve ortam akustiği sağlanmıştır. Bunun yanı sıra kullanılan malzemeler son derece titizlikle uygulanarak müşterimizin beğenisine sunulmuştur.

[irp posts=”237″ name=”Okul Akustik Panel Projesi”]

Projede Kullanılan Ses Yalıtım Malzemeleri

Yukarıda da bahsettiğimiz malzemeler ve özellikleri şu şekildedir;
Akustik Panel: Sesi içerisinde absorbe ederek yumuşatan ve yankılanmayı önleyen panel sistemlerinin genel adıdır. Bir çok farklı akustik panel sistemi bulunmasına karşı hepsinin genel özellikleri ve işlevleri aynıdır. Üç katmanlı bir panel sistemidir. Bu katmanlar; iskelet, iç dolgu malzemesi ve kaplama malzemesinden oluşur. Panel standart görmüş belli ölçülerde üretildiği gibi özel ölçülerde de üretilmektedir.

Akustik Halı: Kauçuk tabanlı akustik halı ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar ve konulan zeminde kaymaları engeller. Fevkalade Güçlü Aşınmaz. Leke Tutmaz. Boyutsal sabittir.Çekmez Kırılmaz potluk yapmaz. Su ve normal deterjanla yıkanabilir. Yıkandığında hoş olmayan koku kalmaz.

Projelerimiz İçin Ayrıntılı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Akustik Panel

Akustik panel: Ses yalıtımı yapılacak yerlerde yada akustik ortam oluşturulmak istenen alanlarda daha çok tercih edilmektedir. Akustik yalıtım paneli de denilen bu panellerin en büyük özelliği hiç şüphesiz  dekoratif bir görünüme sahip olmasıdır. Bu içerikte sizler için akustik yalıtım panellerinin genel tanımına, kullanım alanlarına, teknik özelliklerine ve nasıl üretildiği hakkında bilgiler vereceğiz.

[irp posts=”164″ name=”Akustik Kumaş Kaplı Paneller”]

Akustik Panel Genel Tanımı

Sesi içerisinde absorbe ederek yumuşatan ve yankılanmayı önleyen panel sistemlerinin genel adıdır. Bir çok farklı akustik panel sistemi bulunmasına karşı hepsinin genel özellikleri ve işlevleri aynıdır. Üç katmanlı bir panel sistemidir. Bu katmanlar; iskelet, iç dolgu malzemesi ve kaplama malzemesinden oluşur. Panel standart görmüş belli ölçülerde üretildiği gibi özel ölçülerde de üretilmektedir.

Panelleri Kullanım Alanları

Akustik panellerin kullanım alanları oldukça geniştir. Küçük, orta ve büyük çaplı tüm sinema salonlarında kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra stüdyolarda, konferans salonlarında, müzik odalarında, konservatuvarlarda, düğün ve balo salonlarında da etkin olarak kullanılmaktadır.

Nasıl Üretilir?

Akustik yalıtımlı panelin üretimine ilk olarak iskeletinden başlanmaktadır. CNC makinesi akustik paneli oluşturacak iskeletin gövdesini çıkartır. İskelette ana malzeme MDF yada isteğe göre ham ahşap kullanılmaktadır. Sonrasında ses yalıtımı için son teknoloji ile üretilen dolgu malzemesi bu iskelete solventli yapıştırıcılar ile yapıştırılır. Sünger yapıştırıcısı da denilen bu yapışkanlar diğer yapışkanlar dan daha mukavemetlidir. İç dolgu malzemesi eklendikten sonra son işlem olarak panelin ön ve arka kısımlarının kaplanmasına geçilir. Burada kullanılan malzeme laminasyonlu akustiği sağlayan özel akustik kumaşlardır. Bu kumaşlar ses yalıtımında da kullanılan özel kumaşlardır. Yanmaz ve alev almaz özelliklerine de sahiptir. Panelin ön kısmına bu kumaş özel olarak geçirilir. Arka kısıma tela adı verilen ince bir astar kumaş uygulaması yapılır. Ve panel kullanıma hazır hale gelip paketlenmesi yapılır.

[irp posts=”159″ name=”Akustik Kumaş”]

Akustik Panel Ölçü ve Fiyatlandırılması

Akustik yalıtımlı paneller yazının başında belirttiğimiz gibi standart ve özel ölçülerde üretilmektedir. Standart üretimini yaptığımız panellerin ölçüleri: 40 * 60 / 50 * 60 / 60 * 110 / 60 * 120 / 60 * 150 ölçüleridir. Bu ölçülerin dışında özel panel ölçülerinde de üretim yapmaktayız.

Akustik Ses Yalıtım Panelleri Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçiniz.

X