Akustik Kapı – Akustik Panel Kapı

Akustik Kapı: Ses yalıtımı için özel olarak üretilen akustik kapı lardır. Sesi içerisinde absorbe ederek gürültü seviyesini minimalize edilmesini sağlarlar. Akustik kapı profesyonel olarak, studiolarda, reji yayın odalarında, seminer ve konferans salonlarında, çok amaçlı salonlarda, müzik odalarında akustik panel kapıların üretimi ve kurulumu hizmetleri vermekteyiz.

Akustik Kapı Üretiminde Kullanılan Ürünler Nelerdir?

Akustik kapıların yapımında son teknoloji ürünü ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Bu ürünler Avrupa Standartlarında üretilmekte IS0 Sertifikalarına sahiptirler.

Akustik Kapılar Nerelerde Kullanılır?

Sinema salonlarında, konferans salonları, nikâh salonları, AVM’ler, restoranlar ve tiyatrolar gibi, kalabalığın çok olduğu mekânlarda, ses düzeyini en iyi seviyede tutan ve estetik olan akustik panel kapılar tercih edilmektedir. Yanma gecikme cila uygulaması ile yangına karşı dayanıklıdır. Özel kaplama sistemi, ses düzeyini en iyi şekilde düzenler. Bir yüzünde özel delik sistemi, diğer yüzünde ise, özel derz sistemi ile ses düzeyini düzenlemektedir.

[irp posts=”106″ name=”Akustik Kapı Montajı Nasıl Yapılır?”]

Ahşap Akustik Paneller Neden Gerekli?

Büyük restoranlarda, tiyatrolarda ve konferans salonlarında, ses düzeyinin bozuk olması, duyma ile sorunların oluşmasına neden olacaktır. Büyük sinema salonlarında, konferans salonlarında ses emen ve düzenleyen bir sistemin olmaması, yankıya neden olacaktır. Duyma bozukluğuna neden olan düzensiz sesler, akustik kapı yardımı ile belirli bir düzeye getirilebilmektedir. Bir konferansta, konuşmacının sesinin kaliteli bir şekilde yayılması için, o konferans salonunun ahşap akustik panellerle kaplanması gerekir. Kalabalık ortamlarda, sesleri emen ve düzenleyen bir sistemin olması, ortamı rahatlatacaktır.

Akustik Yalıtım Kapıların Genel Özellikleri

Akustik kapı çeşitlerinde bir çok model olmak üzere oda akustiğini sağlayan kapılardır. Genellikle iş yerlerinde toplantı salonlarının kapılarında, stüdyo gibi yerlerde kullanılan kapı %50 ses kesme olanağı sağlar. Bu ses kesme işlemi gürültülü bir ortamda ciddi bir yalıtım ve tok bir ses meydana getirmektedir. Bu olay mekanlara göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı mekanlarda sadece akustik kapı yetmeyebilir zira sesi duvardan ahşapsa ahşaptan ses geçirebilir. Akustik ses geçirmeyen kapılar ISO standartlarına göre tamamen test edilmiştir ve 55dB’ye kadar ortalama bir ses azaltma düzeyi sağlar. Akustik dereceli rotorlarımız komple bir ünite olarak tedarik edilir – kapı çerçevesi, kapı bıçağı, menteşeler, otomatik eşik contası (eğer varsa). Güçlü, dayanıklı yapı. Tüm kapılar fabrikada monte edilmiştir ve doğru hizalama ve uyum için test edilmiştir.