Akustik Kapı Nedir?

Akustik kapı, ön ve arka tarafı akustik panel ile kaplanmış ve sesi engelleyen kapılardır. Özel malzemelerden üretilmektedir. Ses izolasyonu sağlayan kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Akustik panel yapılan kongre merkezleri, sinema salonları, tiyatro, ses kayıt stüdyoları, radyo ve televizyon stüdyolarında sesin tamamen engellenmesi için bu alanların kapılarının da özel malzemelerden üretilmesi önemlidir. 

[irp posts=”103″ name=”Akustik Kapı Nerelerde Kullanılır?”]

Gün geçtikçe artan insan ve araç nüfusu ile insanlar yalnızca çevre kirliliği ile değil aynı zamanda gürültü kirliliği ile de başa çıkmaya çalışmaktadırlar.

Ortamda gereğinden fazla ses olduğunu ifade eden gürültü kirliliğinden uzak kalmak ya da gece kulübü gibi gürültülü mekanlarınızın ses yalıtımını sağlamak istiyorsanız bu konuda geliştirilen teknolojiler tam sizin içindir. Sinema gibi yerlerde yan yana pek çok salon bulunmakta ve bu salonlarda aynı anda pek çok film yüksek ses ile gösterilmektedir. Bu sebeple bu salonlarda ses yalıtımı konusunda ciddi bir çalışma gerekmektedir.

Akustik Kapı Görselleri