Konferans Salonu Akustik Panel Projesi

Akustik Panel Projesi

Uygulama da 60 *120 cm ölçülerinde akustik panel, ses yalıtımlı kapı, akustik halı ve asma tavan malzemeleri kullanılmıştır. Müşterimizin isteği üzerine isim ve adres paylaşamadığımız bu konferans salonunun anahtar teslim olarak teslim edilmiştir. Dış etmenlerden duyulabilecek tüm gürültü minimalize edilmiş ve ortam akustiği sağlanmıştır. Bunun yanı sıra kullanılan malzemeler son derece titizlikle uygulanarak müşterimizin beğenisine sunulmuştur.

[irp posts=”68″ name=”Akustik Kapı Uygulamaları”]

Projede Kullanılan Ses Yalıtım Malzemeleri

Yukarıda da bahsettiğimiz malzemeler ve özellikleri şu şekildedir;
Akustik Panel: Sesi içerisinde absorbe ederek yumuşatan ve yankılanmayı önleyen panel sistemlerinin genel adıdır. Bir çok farklı akustik panel sistemi bulunmasına karşı hepsinin genel özellikleri ve işlevleri aynıdır. Üç katmanlı bir panel sistemidir. Bu katmanlar; iskelet, iç dolgu malzemesi ve kaplama malzemesinden oluşur. Panel standart görmüş belli ölçülerde üretildiği gibi özel ölçülerde de üretilmektedir.

 

Akustik Halı: Kauçuk tabanlı akustik halı ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar ve konulan zeminde kaymaları engeller. Fevkalade Güçlü Aşınmaz. Leke Tutmaz. Boyutsal sabittir. Çekmez Kırılmaz potluk yapmaz. Su ve normal deterjanla yıkanabilir. Yıkandığında hoş olmayan koku kalmaz.