2019 Güncel Akustik Kapı Fiyat Listesi

Akustik Kapı Fiyat Listesi Hakkında: Bildiğiniz üzere akustik kapı son yıllarda sıkça tercih edilen bir akustik yalıtım çözümüdür. Dünyada sıkça kullanımı artmakta ve talep edilmektedir. Ülkemizde aktif olarak uygulanması her ne kadar eskiye dayanmasa da son 5 yılda oldukça fazla yalıtım uygulamasında talep edilmektedir.

Bu yazımda sizlere akustik bir kapının genel özellikleri nasıl olmalıdır? Ses geçirmez kapıların montajı nasıl yapılır? Ses yalıtımlı kapı sistemlerinin ortalama maliyetleri gibi merak edilen soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Başlamadan önce sitemizde ki yazıları beğendiyseniz sayfa sonundaki anketten bize oy verebilirsiniz.

Akustik Kapıların Genel Özellikleri

Hızlıca yanıtlamak gerekirse standart bir akustik ses geçirmez kapı iç dolgu malzemesi ses yalıtımında kullanılan malzemeler ile kaplanmış olmalıdır. Bunun yanında kapının kilit ve fitil kısımları da diğer kapılardan farklı olarak üretilen yalıtım fitilleri ve kilitleri olmalıdır.

Ses Geçirmez Kapıların Montajı Nasıl Yapılır?

Montajı hakkında daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi akustik kapılar gerek dış iskeleti, gerekse iç dolgu malzemesi olarak diğer kapılardan farklıdır. Fakat kapıların montajı standart bir panel kapıların montajı ile aynıdır.

[irp posts=”151″ name=”Akustik Kapılarda Kullanılan Süngerler”]

Akustik Kapı Ortalama Maliyetleri ve Fiyat Listesi

Ses yalıtımı sağlamak için öncelikle kapıların  arka yüzü yalıtımlı malzemeler ile kaplanmakta ve ses yalıtımını sağlamaktadır. Ancak iç mekana da uygulanabilen ses yalıtımlı kapıların da geliştirilmesi ile ses yalıtımı sorununuza dekoratif bir çözüm üretilmiş ve bu çözüm de pek çok iç mimar tarafından iç mekanlarda kullanılmaya başlanmıştır.

Geldik makalemizin ana konusuna bir akustik kapı kaç paradır? Ortalama maliyetleri nelerdir? Kapılar sıradan kapılar ile aynı görünse de iç dolgu malzemeleri, kilit ve fitil sistemi tamamıyla farklıdır. Haliyle kullanılan malzemeler kapıya özel tasarlanmakta olup maliyet açısında normal kapılardan fazla olabilmektedir. Fiyatlar kapı modeline ve kullanılacak kapının ekstralarına göre değişmektedir. Akustik kapı fiyatları ve 2019 güncel fiyat listesi:

  • Forest Serisi Akustik Ses Geçirmez Kapı Tek Kanat : 1. 275 TL’dir. (K.D.V. Dahildir.)
  • Forest Serisi Akustik Ses Geçirmez Kapı Çift Kanat : 2.200 TL’dir. (K.D.V. Dahildir.)
  • Adons Serisi Akustik Ses Yalıtımlı Kapı Tek Kanat : … TL’dir. (K.D.V. Dahildir.)
  • Adons Serisi Akustik Ses Yalıtımlı Kapı Çift Kanat : … TL’dir. (K.D.V. Dahildir.)
  • VİP Serisi Akustik Kapı: 4.000 TL’dir. (K.D.V. Dahildir.)

Modeller hakkında ayrıntılı bilgilere ürünler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.